Опитування «Регіональні офіси реформ в Україні»

Експертний центр «Аск.Реформ» за сприяння швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO провів опитування «Регіональні офіси реформ в Україні».

Метою активності стала необхідність об’єктивної оцінки роботи Офісів Реформ (ОР), відкритих у різних регіонах України з метою впровадження децентралізації відповідно до європейських стандартів. Завданнями опитування була оцінка загального розуміння і підтримки реформи децентралізації в Україні, самооцінка роботи ОР після чотирьох місяців роботи «в полі», розробка рекомендацій для вдосконалення процесу впровадження реформи децентралізації.

В анкетуванні, проведенню якого сприяло Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, взяли участь усі 24 Офіси Реформ. Проте загальна кількість анкет перевищила цю цифру: з деяких регіонів надійшло кілька відповідей.


Опитування дозволило створити повну картину поточної ситуації процесу децентралізації в Україні. Стало зрозуміло, що Офіси Реформ, працюючи в доволі складних умовах, довели свою користь у процесі децентралізації та протягом чотирьох місяців продемонстрували перші результати.

Водночас опитування окреслило «проблемні ділянки»: нерозуміння реформи громадянами, опір з боку певних політичних сил та окремих представників місцевої влади, міфи та чутки навколо децентралізації. Це дозволило виробити низку експертних рекомендацій як для Офісів Реформ, так і для центральної влади, переважно щодо конкретних просвітницьких кампаній та продуктів, спрямованих на поширення інформації серед населення та місцевих лідерів.

Зібрані статистичні дані, аналітика та рекомендації експертів «Аск.Реформ» оприлюднено у відповідному звіті (серпень, 2015 рік). Ознайомитися з ним можна за посиланням link