«Аск.Реформ» провело опитування голів ОТГ

У лютому 2017 року ГО «Аск.Реформ» оприлюднило результати всеукраїнського добровільного опитування голів ОТГ. Участь у дослідженні взяли 28 респондентів, які представляли органи місцевого самоврядування з 14 областей України.

Опитування було спрямованим на вивчення перебігу децентралізації на початок лютого 2017 року, оцінку її загального розуміння та підтримки, визначення проблемних зон і потреб ОТГ та створення низки рекомендації щодо подальших кроків для успішного впровадження реформи.


Серед позитивних показників виявлено, що кожна п’ята ОТГ уже займається стратегічними питаннями розвитку, у кожній десятій було створено додаткові робочі місця та збільшено бюджет, в окремих – створено та ухвалено бюджет, відкрито об’єкти інфраструктури, такі як комунальні центри та центри реабілітації, проведено інвентаризацію, здійснено роботи з благоустрою.

Водночас серед проблем респонденти зазначали невизначеність власних повноважень щодо конкретних питань, брак кваліфікованих кадрів, недостатність власних вмінь, потребу в додатковому юридичному супроводі при впровадженні рішень ОТГ, а також фінансові обмеження.

Результати опитування було оприлюднено представницею «Аск.Реформ» Оксаною Рудою разом із висновками та рекомендаціями, розробленими експертами громадської організації, на круглому столі «100 днів об’єднаних територіальних громад». Серед подальших кроків, запропонованих ними, є створення бази успішно реалізованих локальних проектів, оприлюднення зразків довгострокових стратегій окремих ОТГ, впровадження програми навчання для лідерів місцевих громад, налагодження тісної взаємодії між головами українських та європейських громад тощо. З повним переліком висновків та пропозицій можна ознайомитися ТУТ.